Blacha czy dachówka?

Na polskim rynku istnieje wiele rodzai pokryć dachowych. Każdy dzieli się na modele, te znowu dzielą się na kolory. Z tak wielu ofert, trudno wybrać najlepszą.W poniższym wpisie na naszym blogu, chcemy skupić się na porównaniu blachy i dachówki. Która jest lepsza i trwalsza?
Według nas, dachówka jest zdecydowanym faworytem. Przemawia za nią wiele aspektów. Pokrycia z dachówki pojawiły się już wieki temu. I wciąż cieszą się wielką popularnością. Szeroki wybór kształtów i kolorów zwiększa jej konkurencyjność na rynku.
Pierwszą i najważniejszą zaleta dachówki jest jej żywotność. Pokrycie z dachówki może przetrwać nawet kilkaset lat bez żadnej ingerencji człowieka. Różnorodność kształtów dachówki jest ogromna. Od karpiówki, przez dachówki płaskie, po dachówki zakładkowe małoformatowe, średnio i dużo formatowe. Wśród dachówek możemy wybrać również powłokę. W zależności od upodobań czy też otoczenia domu możemy wybrać dachówkę matową,angobę, angobę szlachetną czy glazurę. Im wyższy połysk, tym dachówka będzie bardziej odporniejsza na zarastanie mchem. Dzięki zastosowaniu wysokich zamów bocznych i górnych, dachówkę możemy układać na dachach o bardzo małym spadku połaci. Ciężar dachu pokrytego dachówką nie jest wadą, jak uważają niektórzy, lecz zaletą. Przy prawidłowo zaprojektowanej i wykonanej konstrukcji nie ma obaw o bezpieczeństwo. Cięższy dach jest odporniejszy na siłę wiatru. Ważnym elementem jest również cena. Wśród szerokiego asortymentu każdy może wybrać coś dla siebie.
Cena dachów z dachówki jest czasami porównywalna do ceny blachodachówki dobrej jakości. Producenci udzielają do 50 lat gwarancji na swoje wyroby. Taki więc dach może służyć kilku pokoleniom.